The Life of Cochrane 729

brandt59mccabe's blog

header photo

Kancelaria Upadłość Konsumencka

http://mcgrawlindegaard0.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/23955881-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
http://adwokatrzeszow949.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24027293-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://rzeszow-adwokat917.bravejournal.net/post/2021/11/14/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://dailyuploads.net/2x7oqbiv7mv3
https://userscloud.com/irsfxuuqeduq

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka, czyli jak wyjść z pożyczekAnalizując fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule chcę rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki partnerskie). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. W pierwszej kolejności trzeba wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które wzięły pełno zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego słusznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment